دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خیابان آزادی، خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

فرق پلوپز با آرام پز چیست

فرق پلوپز با آرام پز در چیست؟ چه تفاوت هایی باهم دارند؟ کدام محصول کاربرد بیشتری دارد؟ پلوپز بخریم یا آرام‌پز؟ و… سوالات پرتکراری هستند که بسیاری از خریداران هنگام خرید پلوپز و آرام‌پز از فروشندگان می‌پرسند، به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که در یک مقاله برای همیشه تکلیف این دو محصول پرطرفدار و محبوب را روشن کنیم. بر خلاف عقیده اغلب افراد، این دو محصول کاملا از یکدیگر مجزا هستند. و هرکدام کاربردها و ویژگی‌های خاص خود را دارند.اما اینکه کدام محصول را برای شما کاربردی‌تر و ضروری تر است را باید براساس نیاز خودتان تشخیص دهید. ما در این مقاله ویژگی‌ها و فرق پلوپز با آرام پز را شرح میدهیم تا به خوبی با این دوکالا آشنا شوید سپس می‌توانید به راحتی کالای موردنظر خودرا براساس نیازتان خریداری کنید.

 پلوپز چیست و چه‌کاربردی دارد؟

قبل از اینکه درباره فرق پلوپز با آرام پز صحبت کنیم می‌خواهیم با یک مثال، کاربرد پلوپز را بگوییم. احتمالا برای شما پیش آمده که بخواهید در زمان کوتاهی برنج را آماده کنید. از آن‌جا که تهیه برنج‌ کته علی‌رغم خاصیت بسیار بالایی که دارد در مدت زمان بسیار کمتری نسبت به برنج دمی آماده می‌شود. همچنین زحمت و دردسرهای برنج کته بسیار کمتر است اما متاسفانه بسیاری از افراد تبحر کافی در درست کردن برنج کته ندارند و آن را بسیار نرم‌تر از چیزی که باید، درست می‌کنند، به‌ همین دلیل در مهمانی‌ها نمی‌توانند برنج را به این روش آماده کنند.

کاربردهای پلوپز
کاربردهای پلوپز

اینجاست که کاربرد پلوپز مطرح می‌شود‌. پلوپز کالایی است که مخصوص درست کردن برنج به شیوه کته است و یکی از موارد فرق پلوپز با آرام پز است. کافیست برنج را همراه با مقدار مناسبی آب داخل مخزن دستگاه ریخته و با توجه به رنگ ته‌دیگی که دوست دارید، آن را تنظیم کنید. دیگر باخیالی آسوده می‌توانید به سراغ مابقی کارهایتان بروید. اما فرق پلوپز با آرام پز در چیست؟ در ادامه بعد از آشنایی با کاربرد آرام پز می توانید به راحتی می‌توانید با موارد دیگر فرق پلوپز با آرام پز آشنا شوید.

 آرام‌پز و کاربردهای آن

تا اینجا با کاربرد پلوپز آشنا شدید، حال به سراغ آرام‌پز و کاربرد آن می‌رویم تا فرق پلوپز با آرام پز را متوجه شوید. آرام‌پز همان‌طور که از نامش پیداست دستگاهی است که باعث پخته شدن غذا به آرامی می‌شود. این محصول برای همه خانم‌ها به ویژه شاغلین از واجبات است.احتمالا تا کنون برایتان اتفاق افتاده که در یک روز بسیار پرمشغله بخواهید هم‌زمان عمل غذا درست کردن و تمیز کردن خانه را باهم انجام دهید.

کاربردهای آرام پز
کاربردهای آرام پز

آرام پزها دستگاهایی شامل المنت‌های حرارتی هستند که حرارت را به آرامی به سمت دیواره‌های داخلی منتقل و باعث افزایش دمای تدریجی درون مخزن می‌شوند همین عمل باعث می‌شود تا غذا خیلی آرام و با حرارت ملایم پخته شود. البته این افزایش دما تا یک حد مشخصی بالا می‌رود و بعد از آن ثابت می‌ماند به صورتی که دما به نقطه جوش نمی‌رسد و همین مسئله به حفظ آبدار بودن غذا کمک می‌کند. در صورتی که دما به نقطه جوش برسد یعنی دستگاه به مشکل خورده و باید از نمایندگی تعمیرات پلوپز کمک بگیرید. از این محصول همچنین می‌توانید به دلیل مصرف برق کم از شب تا صبح روشن بگذارید تا به آرامی غذای روز بعدتان آماده شود و این یکی از موارد فرق پلوپز با آرام پز است.

 فرق پلوپز با آرام پز

همانطور که در قسمت‌های قبل خواندید فرق پلوپز با آرام پز علاوه بر نوع غذایی که می‌تواند با آنها درست کرد، در نحوه‌ی نگهداری آب غذا، انتقال حرارت و مصرف برق است. آرام پز به دلیل ویژگی‌هایی که دارد مانع از تبخیر آب غذا می‌شود درحالی که پلوپزها آب غذا را به طور کامل تبخیر می کنند و مخصوص پخت برنج هستند. همان‌طور که اشاره کردیم، مصرف برق نیز یکی از موارد فرق پلوپز با آرام پز است چراکه مصرف برق آرام پزها بسیار کمتر از پلوپز است.

فرق پلوپز با آرام پز

بنابراین می‌توان اینگونه گفت که آرام پز و پلوپز دو محصول کاملا مجزا از هم با کاربردهای کاملا متفاوت هستند و به دلیل فرق پلوپز با آرام پز، وجود هردو محصول در هر آشپزخانه‌ای ضروری است. بااستفاده از این دو کالا می‌توانید با خیالی آسوده به همه کارهای روزمره خود در بیرون و حتی داخل خانه برسید و آشپزی را برای خود آسان و لذت بخش کنید.

نتیجه‌گیری

در مقاله “فرق پلوپز با آرام پز” تمام تلاش خود را کردیم تا به ساده‌ترین زبان، فرق پلوپز با آرام پز را برای شما شرح دهیم‌. وجود این دو محصول با توجه به کاربردهای متفاوتی که دارند، ضروری است. اما گر می‌خواهید بین این دو یکی را انتخاب کنید، آرام پز می‌تواند گزینه بهتری باشد. زیرا آماده سازی خورشت‌، سوپ و‌… به زمان بیشتری نیاز دارد و این محصول می‌تواند به آرامی و بدون دردسر یک غذای خوشمزه و کاملا جا افتاده را به شما تحویل دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *