دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خیابان آزادی، خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

علت روشن نشدن پلوپز

علت روشن نشدن پلوپز چیست

بیشتر ما با کارایی‌های پلوپز آشنا هستیم. این وسیله برقی به کمک افرادی که وقت کافی برای آشپزی ندارند، آمده است تا در مدت زمان کمتری بتوانند غذا و پلوی مورد علاقه خود را آماده کنند. با استفاده از پلوپز دیگر هرگز برنج‌تان شفته نخواهد شد و می‌توانید با خیال راحت به‌ سایر کارهای خود برسید. این‌ها همه مزایای یک پلوپز سالم است، اما اگر پلوپز شما دچار مشکل شود و روشن نشود؛ آیا می‌دانید مشکل از کجاست؟ میدانید علت روشن نشدن پلوپز شما چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا در خصوص علت روشن نشدن پلوپز به‌طور مفصل صحبت کنیم، اگر این سوال‌ها ذهن شما را نیز درگیر کرده است با ما تا انتهای این مقاله که مطالعه آن تنها پنج دقیقه از وقت شما را می‌گیرد، همراه باشید.

علت روشن نشدن پلوپز

علت روشن نشدن پلوپز یک گزینه نیست و دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند، عملکرد پلوپز شما را دچار مشکل کند و در نتیجه مانع از روشن شدن پلوپز شما شود. روش نشدن پلوپز دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد از جمله آن‌ها می‌توان به نبود برق در پریز، خراب شدن کابل برق، خراب شدن دوشاخ پلوپز، خراب شدن اتصالات داخلی پلوپز و در کل مشکلات فنی مربوط به درون پلوپز اشاره کرد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین دلایل روشن نشدن پلوپز اشاره خواهیم کرد.

علت روشن نشدن پلوپز

نبود برق در پریز: نبود برق در پریز می‌تواند، علت روشن نشدن پلوپز شما باشد. در چنین شرایطی به شما پیشنهاد می‌کنیم که پلوپز را به یک پریز دیگر متصل کنید. اگر پلوپز روشن شد، معلوم است که پریز شما خراب است و باید به نسبت تعویض آن اقدام کنید.

خرابی کابل برق: در صورت سالم بودن پریز برق و روشن نشدن پلوپز این احتمال وجود دارد که علت روشن نشدن پلوپز شما، کابل پلوپز باشد. کابل پلوپز ممکن است بر اثر ضربه و یا سوختگی قطع شده باشد، کابل پلوپز را سانتی‌متر به سانتی‌متر چک کنید و از سلامت آن اطلاعات کافی کسب کنید.

خراب بودن دو شاخ پلوپز: علت روشن نشدن پلوپز می‌تواند یک دو شاخ ساده باشد؛ به همین سادگی یک قطعه چند ده هزار تومانی می‌تواند، مانع از کارکردن دستگاه چند میلیونی شما شود. برای این منظور باید اول سطح الکتریکی پریز را چک کنید، مطمئن شوید که پریز 220 ولت برق دارد و سپس ولت متر خود را به ترمینال اصلی پلوپز وصل کنید. اگر در ترمینال ورودی پلوپز برق 220 ولت وجود داشت که ایراد از جای دیگری است، در غیر اینصورت خرابی دو شاخ پلوپز علت روشن نشدن پلوپز شما است.

اتصالات درون پلوپز: گاهی علت روشن نشدن پلوپز در اتصالات درونی است و شما برای پی بردن به این مشکلات ناچار به باز کردن پلوپز هستید. بعد از جدا کردن پلوپز از برق صفحه اتصالات پلوپز را چک کنید، ممکن است بر اثر حرارت زیاد برخی از این سیم‌ها سوخته باشند و به هم چسبیده باشند. با جایگزین کردن سیم‌های کهنه و معیوب با سیم‌های نو، پلوپز شما روشن خواهد شد.

دلایل روشن نشدن پلوپز
دلایل روشن نشدن پلوپز

خراب بودن کلید اصلی: در برخی از مواقع هم این امکان وجود دارد که علت روشن نشدن پلوپز شما، خرابی کلید قطع و وصل اصلی پلوپز باشد. برای چک کردن صحت عملکرد کلید اصلی می‌توان از اهم‌ متر استفاده کرد، رابط اهم متر را به پایه‌های کلید وصل کنید، اگر کلید اصلی پلوپز شما سالم باشد با روشن کردن کلید اهم متر باید حرکت کند و در صورت خاموش شدن کلید، اهم متر باید به جای اول خود برگردد.

خراب بودن مدار الکتریکی: معمولا خرابی مدار الکتریکی علت روشن نشدن پلوپز شما نیست و در برخی موارد محدود مشاهده شده است که علت روشن نشدن پلوپز خرابی مدار الکتریکی باشد. اگر تمامی تست‌های بالا را انجام دادید و پلوپز شما سالم بود، این احتمال وجود دارد که مدار الکتریکی پلوپز شما معیوب شده باشد. روشن نشدن پلوپز به دلیل قطع بودن نول اصلی در مدار الکتریکی می‌تواند، مهم‌ترین علت روشن نشدن پلوپز به دلیل خرابی پلوپز باشد. برای رفع این مشکل باید سیم نول در مدار الکتریکی تعویض و یا تعمیر شود.

سخن پایانی:

همان‌طور که در بالا مشاهده فرمودید، علت روشن نشدن پلوپز می‌تواند به شدت متفاوت باشد. اگر در انجام امور فنی مهارت خاصی ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که این کار را به افراد متخصص واگذار کنید و کار را به نمایندگی تعمیرات پلوپز بسپارید. ممکن است یک ایراد جزئی که در دو شاخه پلوپز وجود دارد به خاطر عدم آشنایی شما به امور فنی به یک مشکل بزرگ و در نتیجه خرابی پلوپز شود. نمایندگی‌های معتبر و همچنین افراد مجرب بسیار زیادی وجود دارد که به راحتی و با خیال راحت می‌توانید، پلوپز معیوب خود را به آن‌ها بسپارید. علت روشن نشدن پلوپز هر چه که باشد، این تکنسین‌های حرفه‌ای آن را رفع می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *