دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خیابان آزادی، خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تعمیر المنت پلوپز

نحوه عیب یابی و تعمیر المنت پلوپز

قبل از صحبت درباره نحوه عیب یابی و تعویض و تعمیر المنت پلوپز باید بدانید که پلوپز دستگاهی است که با برق و گرما کار می‌کند. این گرما توسط المنت تولید می‌شود و در نهایت سبب پختن غذا و برنج می‌شود. بنابراین لازم است اطلاعات کلی درباره کارکرد پلوپز قطعات آن بدانید تا در صورت بروز مشکل، متوجه عیب و ایراد دستگاه شوید. به عنوان مثال در صورت گرم نشدن دستگاه و پخته نشدن برنج یا غذا، یکی از احتمالات قوی مربوط به المنت پلوپز است و قبل از اینکه مشکل، جدی شود لازم است اقدام به تعمیر المنت پلوپز کنید.

چگونه بفهمیم نیاز به تعمیر المنت پلوپز داریم

هنگامی که پلوپز شما دچار مشکل شود، ممکن است که هرجای پلوپز، دچار عیب و ایراد شده باشد اما چه زمانی متوجه شویم که مشکل از المنت پلوپز است و المنت پلوپز سوخته است؟ چه زمانی نیاز به تعویض و تعمیر المنت پلوپز داریم؟ برای فهمیدن این مساله به این موضوع توجه کنید که اگر کلید پلوپز را زدید و عملا دستگاه را روشن کردید و لامپ دستگاه روشن شد اما پلوپز شما گرم نشد می‌توانید این احتمال را بدهید که المنت پلوپز شما سوخته است و نیاز به تعمیر المنت پلوپز دارید.

تعمیر المنت پلوپز

در این حالت شما دو راه دارید؛ یا باید اقدام به تعمیر المنت پلوپز کنید و یا آن را تعویض و یک المنت جدید جایگزین آن کنید. توجه داشته باشید که تعمیرات پلوپز در بعضی شرایط یک کار سخت و پیچیده است و نیاز به دانش و مهارت کافی دارد. به عنوان مثال در زمان تعمیر المنت پلوپز و تست برق المنت نباید از فازمتر استفاده شود چراکه باعث قطع شدن نول مصرف کننده می‌شود و مشکل‌ساز خواهد شد.

توجه داشته باشید که تعمیر المنت پلوپز را باید جدی بگیرید و در سریع‌ترین زمان ممکن به تعمیر یا تعویض آن بپردازید چرا که معیوب بودن المنت پلوپز به معنای عدم تولید گرما و یا تولید گرمای زیاد است. همین موضوع سبب آسیب رساندن به سایر قسمت‌ها و قطعات دیگر پلوپز خواهد شد.

البته زمانی شرایط حاد می‌شود که فیوز حرارتی که در مسیر المنت پلوپز قرار دارد، سوخته باشد چراکه این فیوز به عنوان یک محافظ عمل می‌کند و با سوختن المنت پلوپز، فیوز نیز می‌سوزد تا به سایر قطعات صدمه وارد نشود و عملا از آسیب رساندن به بخش‌های دیگر پلوپز جلوگیری می‌کند.

فیوز حرارتی پلوپز
فیوز حرارتی پلوپز

بنابراین در صورتی که متوجه سوختن المنت پلوپز شدید، کافیست که برای تعمیر المنت پلوپز، در ابتدا فیوز را بررسی کنید و در صورت سوخته شدن، فیوز را عوض کنید و سپس المنت را بررسی کنید و بعد از آن به سراغ راه اندازی مجدد دستگاه بروید. اگر المنت سوخته بود باید نسبت به تعویض المنت پلوپز اقدام کنید.

دلیل برق داشتن بدنه پلوپز

برق داشتن بدنه پلوپز می‌تواند به چندین دلیل اتفاق بیفتد. یکی از دلایل برق داشتن بدنه پلوپز می‌تواند به خاطر اتصال سیم‌های پلوپز و چسبیدن آن‌ها به بدنه پلوپز باشد که در این حالت باید سیم‌های درون پلوپز را چک کنید. دلیل دوم می‌تواند به دلیل ترموستات یا المنت پلوپز باشد چراکه این قطعات از جمله قطعاتی هستند که به بدنه پلوپز وصل هستند و باید مورد بررسی، تست و حتی در شرایطی تعویض یا تعمیر المنت پلوپز انجام گیرد.

دلیل برق داشتن بدنه پلوپز
دلیل برق داشتن بدنه پلوپز

یکی از دلایل نرسیدن برق به المنت می‌تواند به خاطر اتصالات سیم‌ها و  قطعات داخلی پلوپز باشد و یا ممکن است سیم نول قطع شده باشد که باید آن را وصل کنید و یا ممکن است هادی‌ها سوخته باشند و همین مساله سبب عدم رسیدن برق به المنت و عملکرد نادرست پلوپز شود که در این صورت باید آن‌ها را عوض کنید.

نتیجه گیری

المنت در بخش های مهمی می تواند تاثیر گذار باشد بعنوان مثال یکی از عوامل پریدن فیوز اصلی هنگام استفاده از پلوپز، می تواند المنت باشد. همچنین یکی از مواردی که باعث بیشترین خرابی در پلوپزها می شود، المنت است و معمولا مورد با یک تعویض یا تعمیر المنت پلوپز مشکل قابل رفع است. در شرایطی ممکن است با یک تعمیر مشکل برطرف شود و در شرایطی دیگر نیاز به تعویض المنت پلوپز است. اینکه چگونه متوجه شوید که نیاز به تعمیر المنت پلوپز یا تعویض آن است، را در بالا برایتان توضیح دادیم. امیدواریم که این مطلب برایتان مفیده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *